Kapet vajza e re nga Shkup, po i ikte dënimit me burg

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Nga MPB bëjnë të ditur se mëngjesin e sotëm është arrestuar 24-vjeçarja nga Shkupi, e cila kërkohej për vuajtje të dënimit me burg prej 3 vjetëve, përcjell TV21.

“Sot (07.03.2023) në ora 09:50 në Lisicë të Shkupit, zyrtarët policorë të ekipit operativ të kërkimit pranë SPB-Shkup kanë privuar nga liria B.D.(24) nga Shkupi. Ajo kërkohej me urdhër qendror në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore Penale Shkup për vuajtje të dënimit me burg prej tre vjetësh për veprën penale “shmangie” nga neni 239 i Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
10 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
10 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
11 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
11 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
11 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

ME TE LEXUARA

21 orë
Myftiu i Beogradit thotë se kombi serb nuk është gjenocidal: Serbia ime nuk e meriton këtë
14 orë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
11 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
21 orë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....
12 orë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër

LEXO MË SHUMË

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

fronti evropian

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

digital sherbime digjitale

Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

nena nga sllupcani

Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

ismail jahoski jaoski ali ahmeti

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

tito josip broz

Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!

INFO

NA NDIQ