Kapiteni i Çekisë: Në Tiranë kemi ardhur për fitore

INA
INA

12/10/2023

Sot me fillim nga ora 20:45 në “Air Albania”, kombëtarja e Shqipërisë do ta luajë ndeshjen vendimtare kundër Çekisë, e vlefshme për kualifikimin në Kampionatin Evropian “EURO 2024”.

Në një konferencë për media kapiteni i Çekisë Tomasz Soucek, tha se në Tiranë kanë ardhur për fitore.

“Në Pragë ne luajtëm për tre pikët, por gjërat nuk shkuan ashtu siç menduam ne, me Shqipërinë që gjeti golin e barazimit”, tha kapiteni çek.

Ai foli edhe rreth ndeshjes së kaluar.

Soucek tha se “kuqezinjtë” e treguan kualitetin edhe në fushën e çekëve.

“Kanë një skuadër shumë të mirë, kanë lojtarë që luajnë në kampionatet më të rëndësishme të Evropës, por kjo na motivon më shumë. Sa u përket golave nga distanca, mendoj se nuk do të jetë problem sepse disponojmë një portier shumë të mirë”, tha ai.

Aktualisht skuadra e Sylvinhos renditet e para me 10 pikë në grupin E, me dy pikë më shumë se Çekia.

Fitorja do të jepte të shtytje të madhe kombëtares shqiptare drejt evropianit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ