Kapja e duhanit të papërpunuar në Viti, arrestohet edhe një shtetas i Maqedonisë së Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Një rrjet kontrabandues i duhanit nga Maqedonia e Veriut është kapur gjatë aksioni të djeshëm të policisë dhe doganës së Kosovës në afërsi të Vitisë.

Siç bëhet e ditur janë ndaluar tre automjete me duhan të kontrabanduar, ndërsa janë arrestuar katër shtetas të Kosovës dhe një shtetas i Maqedonisë së Veriut.

Policia theksoi se me urdhër të gjykatës janë bastisur shtëpitë e të dyshuarëve ku është gjetur sasi e konsiderueshme e cigareve të llojeve të ndryshme.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit në këtë rast janë dërguar në mbajtje. Veturat dhe malli janë sekuestruar për hetim të mëtejmë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar-lajcak

Lajçak dhe Escobar vijnë në Kosovë dhe Serbi

burim piraj

Biznesmeni Burim Piraj ‘zbulon’ skenarin që do të ndodh me veriun

aksident

Aksident i rëndë në Maqedoni, tre të vdekur, mes tyre një 15 vjeçare

kroacia

Kroacia ja mori krejt punëtorët sezonal Maqedonisë së Veriut

kfor veri barrikada

Plani 8 pikësh për de-përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës

kfori ushtria turke

KFOR-i turk pritet të vendoset në Veri të Kosovës

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Prokuroria kërkon vazhdimin e masës së paraburgimit për Thaçin dhe Veselin

supermarketet-800x445

Qytetarët kritika Qeverisë: Ngrirja dhe shkrirja e çmimeve nuk dha rezultate

ageler kovacevski

Kovaçevski – Ageler: Maqedonia e Veriut, pas anëtarësimit në NATO, duhet të bëhet anëtare e BE-së

INFO

NA NDIQ