Karateisti Mursel Çeliku do t’a përfaqësoj vendin në kampionatin botëror

Picture of INA
INA

10/09/2023

Karateisti kumanovar, Mursel Çeliku sot ka arritur të kualifikohet për kampionatin botëror të karatesë që do të mbahet në Budapest të Hungarisë.

Çeliku i cili është edhe trajner i klubit të karatesë “Bashkimi2002” thotë këtë sukses e ka arritur me punë dhe përkushtim të lartë. “Për herë të parë pas 20 viteve stërvitje marr të drejtën për t’a përfaqësuar shtetin në kampionatin botëror të karatesë”, shprehet Misini.

Klubi që po drejton ai ka suksese të shumta në garat vendore dhe ndërkombëtare, por sikur mungon mbështetja institucionale si edhe e bizneseve vendore.

Ai kërkonn ndihmë nga të gjithë dashamirët që t’a dihmojnë pjesëmarrjen e tij në këtë kompeticion të rëndësishëm.

Çeliku gjithashtu kërkon mbështetje edhe për sportistët e rinjë që ka potencial të lartë për të sjellur medalje dhe krenari qytetin tonë.(INA)

TË FUNDIT
8 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
9 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
9 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
9 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
9 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
21 orë
Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”
11 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
10 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
1 ditë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ