Karateistja dibrane Sara Duka fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik në Slloveni (FOTO)

INA
INA

20/11/2023

Karateistja e klubit të karatesë “Dibra”, Sara Duka, e cila ishte pjesë e përfaqësueses së karatesë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Lubjanë të Sllovenisë.

Sara Duka performoi në kategorinë e junioreve deri në 48 kg.

Ajo fitoi në raundin e parë kundër përfaqësueses së Turqisë, në të dytën kundër përfaqësueses së Greqisë, në raundin e tretë humbi kundër përfaqësueses së Turqisë dhe në raundin e katërt fitoi pasi përfaqësuesja e Serbisë u skualifikua për shkak të pesë gabimeve.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

Jasir Asani

Jasir Asani nuk trembet, komenton grupin e vështirë (foto)

Duka

Duka optimist: Ne kualifikohemi

Luis de la Fuente

Selektori i Spanjës: Të gjithë flasin për Italinë dhe Kroacinë, por mos harroni Shqipërinë

maskota euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

zlatko dalic

Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ