Karikator arme në tualetin e shkollës në Hasanbeg!

Picture of INA
INA

31/05/2023

MPB: MASA PËR ZBARDHJEN E RASTIT

“Në objektin e shkollës “25 Maji” të lagjes Hasanbeg të Shkupit, sipas informatave jo zyrtare në tualetin e kësaj shkolle është gjetur një karikator dhe pas kësaj menjëherë janë njoftuar organet e rendit me çka inspektoret janë dukë e shqyrtuar rastin. Kontaktuam edhe drejtorin për të sqaruar këtë çështje por tha se pasi inspektoret të përfundojnë me shqyrtimin e rastit do të ketë edhe deklaratë konkrete.

Për rastin në fjalë TV Klan M kontaktoi edhe Ministrinë e Punëve të Brendshme. MPB konfirmoi rastin duke thënë se pas denoncimit janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme.

“Sot në orën 07:55 në SH.F “25 Maji” në rrugën “Alija Avdoviq” në Shkup, në toaletin e meshkujve, nga ana e mirëmbajtësit të higjienës është gjetur një karikator arme. Pas denoncimit, menjëherë janë ndërmarrë masa adekuate, shkolla është zbrazur, kurse zyrtarët policor ndërmarrin masa për zbardhjen e rastit” – thonë nga MPB.

Pas rastit tragjik të fillim majit në Serbi, autoritetet e vendit thonë se kanë rritur nivelin e sigurisë në institucionet arsimore, kurse gjatë kësaj periudhe janë shënuar dhe zbardhur disa raste të dhunës shkollore.\KlanMacedonia

TË FUNDIT
2 minuta
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
9 minuta
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
25 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
27 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
28 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

ME TE LEXUARA

1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
6 orë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit
13 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

LEXO MË SHUMË

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

erkin morina

Flet miku i Faton Hajrizit: Ja çka më bën të dyshoj që ai mund të jetë gjallë

INFO

NA NDIQ