Karvahall “selam” Kilian Mbapes: Këtu nuk ka të përkëdhelur

INA
INA

21/03/2024

Sulmuesi francez Kilian Mbape do të luajë për Real Madridin sezonin e ardhshëm, transferim për të cilin askush nuk ka më asnjë dyshim. Një transferim shumë i rëndësishëm, që padyshim do të ndryshojë diçka edhe në grupin e lojtarëve të drejtuar nga trajneri Karlo Ançeloti. Një yll i ri, i cili, megjithatë, do të duhet të ndjekë rregullat e grupit, siç shpjegon Dani Karvahall. Mbrojtësi veteran i Real Madrid, ka një mesazh për Mbapen.

“Nuk do të ketë xhelozi për kontratën e tij, por njerëzit që kanë qenë më gjatë në klub kanë përgjegjësinë për t’u siguruar që të gjithë janë duke vozitur në të njëjtin drejtim. Kur dikush del pak nga rruga, ai duhet të dëgjojë dhe të kthehet në drejtimin e duhur”, tha mës tjerash Karvahall, që luan sezonin e tij të 11-të me fanellën e “Los Blankos”, një lider në fushë për këtë ekip.

Gjithsesi, Karvajal është gati të mirëpresë Mbapen

“Duket se ardhja e tij është e mundur. Më të mirët duhet të mbërrijnë në Madrid dhe ai është një nga më të mirët. Për La Liga dhe për futbollin tonë do të jetë një gjë e mire ardhja e tij, ashtu si kur Levandovski shkoi në Barcelonë,” tha në fund Karvahall.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern eliminon Arsenalin dhe kualifikohet tutje

Real Madrid's Brahim Diaz celebrates after he scored the opening goal during the Champions League round of 16 first leg soccer match between RB Leipzig and Real Madrid at the Red Bull arena stadium in Leipzig, Germany, Tuesday, Feb. 13, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)

Real Madridi e fiton dramën e madhe, e eliminon Man Cityn

champions-logo

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

INFO

NA NDIQ