Kasami: Ali Ahmeti, ta formojë “frontin për korrupsion” (Video)

ina-online
ina-online

25 Gusht, 2023

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, vlerëson se kreu i BDI-së, Ali Ahmeti është i frikësuar nga “blloku opozitar “ pasi ka humbur të gjithë njerëzit që i kontrollonte brenda opozitës shqiptare. Kasami është i bindur se Ahmeti do t’i humb zgjedhjet e ardhshme.

“z.Ahmeti deri tani ka bërë ftesë të bashkohen partitë opozitare duke e ditur që nuk mund të ndodh një gjë e tillë sepse ne sot e shohim që ai gati në të gjitha partitë politike ka pasur të kontrolluar ashtu siç është fatkeqësisht rasti me partinë e liderit që ju e përmendët dhe në kohën kur opozita po bashkohet sepse më nuk ka elemente të kontrolluara në opozitë, z.Ahmeti po jep alarmin dhe po tregon ëndrrën e keqe apo frikë të fshehur se ky bashkim i partive opozitare përfundimisht do ta çojë në opozitë. Ai po i them që ai tash të merret me partitë që i ka në qeveri, të ndërtojë frontin për korrupsion, keqpërdorim, atni-qytetar, anti-shqiptar, që pastaj të ballafaqohemi në zgjedhje, ne me koalicionin tonë, ai me të vetin dhe do të shihim se si do të jetë përgjigja e qytetarëve”, ka thënë Kasami.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

orhan murtezani

Murtezani: Pse Krenar Lloga dhe Aleanca vazhdojnë të qëndrojnë si dekor në Qeveri?

nxenesit idrizove shkolla

S’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë të Idrizovës, Stefkovski nuk lëshon pe

driton kuci jusuf zejneli

Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

vmro

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni shitet qumësht ”kancerogjen”?!

fadil zendeli

Opozita shqiptare kërkon vend në KSHZ/Zendeli: Taravari blen kohë, tërheqë vëmendjen nga dështimet në qeverisje

derivate nafta dizeli benzin

Bie çmimi i benzinës në Maqedoni

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Do të prodhojmë rrymë elektrike dhe për rajonin

INFO

NA NDIQ