Kasami: BDI-ja kontribuoi për 20 vite në ikjen e të rinjëve, ligjeratat në UT për ta arsyetuar vetveten

ina-online
ina-online

14/03/2024

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në intervistën për Alsat M, ka komentuar ligjeratën që Bujar Osmani, ka zhviluar sot në Universitetin e Tetovës. Për ironi tema e ligjeratës ishte rreth ikjes së të rinjëve. Kasami tha se të gjithë e dinë se BDI-ja kontriboi në ikjen e të rinjëve, dhe gjithë kjo bëhet për të arsyetuar vetvete.

“Është më shumë se ironike, për mos me qenë komike është tragjikomike, sepse BDI për 20 vite ka kontribu që kjo rini të ikë rrugëve të Europës dhe sot të keqpërdorë një institucion kaq të lartë sic ëhstë Universiteti I Tetovës, për të larë vetveten, për të arsyetuar vetveten, për të tentuar të teegojnë se ata nuk janë fajtorë të kësaj, kur cdo qytetar, cdo I ri e din se fajtorë kryesor janë ata. Unë kërkoj që gjithë institucionet në vecanti ata të arsimit të lartë, të kenë guximin dhe ti thonë jo BDI-se dhe gjithë atyre që ndoshta kanë interes dhe tentim për të keqpërdorë dhe përfituar në kampanjë zgjedhore. Është obligim ligjor në kompanjë zgjedhore most ë keqpërdoren institucionet”, tha Kasami.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

INFO

NA NDIQ