Kasami: BDI promovon “Frontin Evropian” me kazino dhe krim (VIDEO)

ina-online
ina-online

28/09/2023

BDI nuk promovon “Front Evropian” që do të promovoj vlerat si në Evropë, pasi për ta flitet vetëm për krim, korrupsion. Kështu ka deklaruar kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në intervistën në TV KOHA, ku ka shtuar se nga BDI dhe për BDI-në nuk fliten gjërat të cilat i duan qytetarët.

“Pra nuk flasin për vlera të mirëfillta të cilat i duan qytetarët tanë, të flasin për zhvillim ekonomik, të flasin për mirëqenie, për institucione që do u shërbejnë qytetarëve, pra të flasin për politikë që është në shërbim të qytetarëve dhe jo për politikë që bën miliona në kurriz të qytetarëve. Pra nëse BDI do të tentoj të bëjë një “Front Evropian” i cili do të promovojë kazinotë, i cili do të promovojë korrupsionin, i cili do të promovojë mosndëshkushmërinë, e veprave të rënda të korrupsionit politik, në këto rrethana Lëvizja BESA dhe partitë opozitare sigurisht që po punojnë fuqishëm për të ndërtuar një antipod të kësaj”, është shprehur Kasami.

Lideri i Lëvizjes BESA ka shtuar se Fronti Opozitar do të punojë për shtet të së drejtës, demokraci insitucionale dhe të gjitha të drejtat e qytetarëve.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

vangjel

Aksidenti i rëndë në Tetovë, humb jetën vajza e ish-deputetit

Bilall Kasami

Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

Blinken

Sekretari amerikan Blinken pasdite vjen në Shkup

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Më shqetëson fakti që shumë persona eksponentë politikë duan të jenë anëtarë të Komisionit për Antikorrupsion

lavrov

Çfarë ndodhi në Samitin e OSBE-së në Shkup, si ardhja e Lavrov shkaktoi përçarje

osbe shkup

Ndryshimet në komunikacion dhe shkurtimi i orarit të punës së disa institucioneve – gjithçka që duhet të dini për Samitin e OSBE-së në Shkup

kodra e diellit kisha

Policia e Maqedonisë: Është arrestuar personi që vendosi flamurin e Shqipërisë afër kryqit në Kodrën e Diellit

angellov-kodra-e-diellit

Stojançe Angellov: Hoqëm flamurin shqiptar në oborrin e kishës në Kodrën e Diellit

INFO

NA NDIQ