Kasami dhe Hoxha “këmbëkryq” në Sllupçan të Likovës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2023

Të shtunën në mbrëmje kryetari i Besës Kasami bashkë me Zëvendëskryetarin Hoxha, Sekretarin e Përgjithshëm Abdush Demirin, deputetin e zonës Basri Bajrami dhe Drejtorin për Sistem Politik Fatos Rushitin takuan strukturat lokale në konakun e ish- kandidatit për Kryetar të Likovës nga Sllupçani, Luan Ramadani.

Fatos Rushiti, Drejtor për Sistem Politik pranë Lëvizjes BESA thotë se, pas zhvillimeve të fundit dhe opurtunizmit të disa politikanëve opozitarë,opozitarizmi i Kasamit është i vetmi dhe i vërteti në kampin shqiptarë.

“Vizitat e shpeshta të Kasamit me bashkëpartiakë në vende të nxehta elektorale si Kondova e Sllupçani tregojnë se kjo parti e ka kuptuar tash më se pushteti nuk është kalkulim individësh, opurtunistësh me interesa të ngushta, por duke shtrirë frymën e fitores së Tetovës dhe kauzën kombëtare e qytetare në rajone tjera, për një triumf në zgjedhjet e ardhshme parlamentare”, thotë Rushiti. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gashi

Gashi: Jemi në proces për ta bërë ndryshimin historik në Maqedoninë e Veriut

MEXHITI

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

INFO

NA NDIQ