Kasami e mirëpret ish-presidentin Bamir Topi (FOTO)

INA
INA

3 Qershor, 2023

Kryetari i komunës së Tetovës Bilall Kasami sot e ka mirëpritur ish-presidentin e Shqipërisë, Bamir Topin.

“Isha i nderuar të mirëpres në Tetovë ish presidentin e Republikës së Shqipërisë z. Bamir Topi, me të cilin biseduam mbi situatën aktuale politike, marrëdhëniet mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, si dhe rolin kyç të shqiptarëve në rajon.

Gjithashtu u biseduan çështje me interes të të dyja shteteve, si bashkëpunimi në fushën e arsimit, kulturës, turizmit, ekonomisë, bashkëpunimit mes të rinjve, studentëve. Presidenti Topi ndau për ne librin e tij të fundit “Betejat e humbura të Tiranës”, ka shkruar Kasami. (INA)

Foto nga takimi KËTU

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ