Kasami e pastron borën nga trotuaret

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/01/2022

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilal Kasami, së bashku me punëtorët e ndërmarrjes komunale mbrëmë kanë punuar në pastrimin e borës dhe akullit nga trotuaret, si dhe hedhjen e kripës.

Në fotot e shpërndara në rrjetet sociale shihet Kasami së bashku me drejtorin Nuredin Fetai duke gërmuar me lopata në duar dhe duke hequr borën dhe akullin nga trotuaret e ngrira të qytetit.

Ata kanë ndihmuar edhe punëtorët në hedhjen e kripës.

Ndërsa të gjithë janë në shtëpitë e tyre në këto temperatura të ulëta, heronjtë e qytetit kujdesen për hapësirat publike. Sonte kemi pastruar bashkërisht trotuaret nga bora dhe akulli i krijuar nga temperaturat e ulëta. “Siguria dhe lëvizja e lirë e qytetarëve është detyra jonë”, tha Bilal Kasami.

Dy ditë më parë kryebashkiaku u premtoi punonjësve të Higjienës Komunale uniforma dhe pajisje pune të reja, paga më të larta dhe kushte më të mira pune në ambientet e tyre. (INA)

TË FUNDIT
29 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
1 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
2 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
2 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
2 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

ME TE LEXUARA

1 ditë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
8 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
17 orë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
3 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
2 ditë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
10 orë
Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës
1 ditë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
7 orë
9 ditë sallat e operacionit jashtë funksionit! MSH pret rezultate nga Gjermania, por nuk dihet kur vijnë
15 orë
Paraqitje e shpeshtë e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave deri të enjten, stabilizim i motit nga e premtja

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

INFO

NA NDIQ