Kasami fjalë të mëdha për rreshtimin e Fatmir Limanit tek Lëvizja BESA

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/01/2022

Fatmir Limani, kandidati i pavarur për Kërçovën në zgjedhjet e fundit sot zyrtarisht është bërë pjesë e Lëvizjes BESA.

Prezantimi i tij është bërë nga kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami.

Kasami theksoi se është një kënaqësi e madhe sepse me këtë veprim po forcohet opozita shqipatre.

“Për mua është një kënaqësi e veçantë që menjëherë pas shpalljes së datës së kongresit të partisë, fillojmë me forcimin e radhëve tona. Sot jemi këtu së bashku me veprimtarin Fatmir Limani dhe shokët e tij për të bërë një hap të rëndësishëm drejt forcimit të opozitës shqiptare, duke iu bashkangjitur radhëve të Lëvizjes Besa. Për ne paraqet nder dhe respekt që një figurë kombëtare si Fatmir Limani, që i ka kushtuar gjithë jetën e tij veprimtarisë kombëtare, të bëhet pjesë e Lëvizjes Besa”, deklaroi Kasami.

Nga kjo parti kanë paralajmëruar aderime të reja deri në mbajtjen e Kongresit partiak në fillim të marsit.(INA)

https://www.facebook.com/100397358844179/posts/264186735798573/?d=n

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ