Kasami i përgjigjet Ahmetit: Po kjo BESË, me këtë “takat”, të mposhti dy herë radhazi në Tetovë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami i ka replikuar kreut të BDI, Ali Ahmeti, i cili nga Tirana theksoi se BESA nuk ka takat për të thirr takim për heqjen e 20-shit nga Kushtetuta.

“Kryetari i BDI-së nga Tirana paska komentuar Lëvizjen BESA dhe “takatin” politik të saj.

Po kjo BESË, me këtë “takat”, të mposhti dy herë radhazi në kryeqendrën e shqiptarëve të RMV-së – Tetovën.

Kësaj radhe nuk të shpëton dot askush nga humbja e zgjedhjeve të ardhshme, kurdoherë që të mbahen ato!”, ka nënvizuar Kasami.(INA)

TË FUNDIT
16 minuta
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
1 orë
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
1 orë
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
1 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
14 orë
VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese
22 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
1 orë
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
18 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
1 ditë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
13 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
21 orë
Kasami: Fronti Evropian të luaj rol konstruktiv në opozitë

LEXO MË SHUMË

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

izet mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

duka cana

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

taravari muharrem salihu

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

INFO

NA NDIQ