Kasami i përgjigjet Ahmetit: Shqiptarët nuk kanë gjak për të derdhur, që dikush të bëhet milioner

Picture of ina-online
ina-online

07/06/2024

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami i është përgjigjur kreut të BDI, Ali Ahmeti.

“Jo, s’kanë gjak shqiptarët për të derdhur, që dikush të bëhet milioner, tha Kasami nga VLEN në komentin e tij për deklaratën e Ali Ahmetit, i cili tha se “VMRO-ja nuk ka mandat për të poshtëruar shqiptarët e Maqedonisë, kanë aq gjak shqiptarët sa t’i dalin zot vetvetes”. Ai shtoi se pret që Fronti Europian të jetë opozitë konstruktive.

“Parimi që ne e mbështesim është që suksesi dhe rezultatet e qeverisë varen se sa e fuqishme është opozita. Numrat i kanë dhe besoj që edhe vullnetin do ta kenë që të jenë një opozitë e fuqishme dhe nga kjo do të varen rezultatet tona në qeveri”, theksoi Kasami.(INA)

TË FUNDIT
41 minuta
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
1 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
1 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
2 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
2 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

ME TE LEXUARA

8 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
1 ditë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën
4 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
1 ditë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
7 orë
Rama ndan pamjet nga “Shota”, automjeti i parë ushtarak i blinduar “Made in Albania”
1 ditë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!
4 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

LEXO MË SHUMË

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

INFO

NA NDIQ