Kasami i pranishëm në mbledhjen e Unionit të Bashkive Shqiptare (FOTO)

INA
INA

03/11/2023

Kryetari i komunës së Tetovës Bilall Kasami ka marrë pjesë në mbledhjen e përgjithshme të Asamblesë së Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon.

“Kjo ngjarje e rëndësishme paraqet një platformë të veçantë për anëtarët e UBSHR-së për të ndarë eksperiencat dhe vizionet e tyre mbi temën e zhvillimit të qyteteve në fushën e inovacionit dhe turizmit kulturor.

Gjatë kësaj mbledhjeje, u përfshiva në diskutimet e pasionuara dhe frymëzuese me anëtarët e tjerë të Unionit. Theks i veçantë në rëndësinë e këtij takimi mbresëlënës ishte edhe përdorimi i inovacionit dhe teknologjisë për të përmirësuar cilësinë e jetës në qytetet tona. Po ashtu, u diskutua edhe roli i turizmit kulturor në promovimin e trashëgimisë kulturore të qyteteve shqiptare.

Mbledhja ishte një mundësi e shkëlqyer për të mësuar nga eksperiencat e ndryshme të bashkive të tjera dhe për të zhvilluar ide dhe projekte të reja që do të kontribuojnë në zhvillimin e qyteteve tona. Është e rëndësishme që ne të vazhdojmë të punojmë së bashku për të krijuar qytete inovative dhe të pasura me trashëgimi kulturore, duke promovuar kështu bukurinë dhe vlerat e kulturës shqiptare në nivel lokal dhe kombëtar”, është shprehur Kasami. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ