Kasami: Kam dëshmi që janë paguar dreka mbi 80 mijë denarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami Click Plus në TV21 tha se ka fakte që individë të caktuar për punë partiake kanë paguar dreka me para të buxhetit të Komunës së Tetovës.

“Ke situata për dy zotëri, pronar të një restoranti në UEJL, pronari dhe drejtori, të cilët për faturë për drekë…tash këtë as unë nuk e supozoj, ju supozoni se a ka qenë drek e BDI-së apo e Komunës. Çfarë organizimi ka qenë, këtë në Prokurori duhet ta dëshmojnë. Është faturë prej rreth 80 mijë denarë, për të cilën këta dy zotëri kanë kontratë në vepër me Komunën e Tetovës. Vetë dëshmojnë se nuk kanë bërë asgjë për Komunën e Tetovës, kanë faturuar drekë që e ka hëngër dikush aty…”, tha mes tjerash Kasami./TV21

TË FUNDIT
43 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

12 orë
“Ishte fëmijë i vetmuar, e ngacmonin…”/ Detaje të reja për autorin e dyshuar të atentatit ndaj ish-Presidentit Trump
1 ditë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
10 orë
Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën
1 ditë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
12 orë
Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?
1 ditë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ