Kasami: Kërkesa jonë e qartë, termi 20% të zëvendësohet me gjuhën shqipe

INA
INA

5 Qershor, 2023

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sonte në Klan Macedonia ka folur rreth situatës aktuale politike, situatën në BDI, si dhe rolin e Lëvizjes BESA si partia më e madhe opozitare shqiptare.

Kasami ka folur rreth ndryshimeve kushtetuese, ku sipas Kasamit kërkesa e Lëvizjes BESA është e qartë, duhet të hiqet termi 20% dhe të zëvendësohet me gjuhën shqipe.

Gjithashtu Kasami ka akuzuar BDI-në se në momentet vendimtare për shqiptarët, ajo heq dorë dhe deklarohet se nuk është koha.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ