Kasami kërkon takim liderësh: Opozita e bashkuar e gatshme që të del fituese, zgjedhjet presidential dhe parlamentare të mbahen në një termin

INA
INA

10/10/2023

Opozita e bashkuar shqiptare tanimë është e gatshme, e konsoliduar që në zgjedhjet e ardhshme, të parakohshme apo të rregullta, të dal fituese e atyre zgjedhjeve, këtë e tha sot kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, i cili kërkoi që të mbahet takim i liderëve, për organizimin e zgjedhjeve, shkruan TV21. Kasami kërkon që zgjedhjet parlamentare të mbahen në një termin me presidencialet.

“Ne vlerësojmë se zgjedhjet duhet të jenë në një afat zgjedhor, për shkak se e kemi parasysh që bëhet fjalë për kosto të cilat nëse mbahen për periudhë të shkurtë siç janë të parapara me ligj, zgjedhjet e rregullta që bëhet fjalë për një distancë kohore prej 3 muajve, vlerësojmë se është kosto e panevojshme dhe kërkojmë që zgjedhjet të jenë në një termin, edhe presidenciale edhe parlamentare”, theksoi Kasami./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

INFO

NA NDIQ