Kasami-Klein: BESA në asnjë moment nuk do të rrezikoj procesin integrues (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në selinë qendrore në Shkup, priti në takim ambasadorin e Hungarisë, Andras Klein.

Në takim siç thuhet është diskutuar për aktualitetin politik në vend si dhe për rikonstruimin e qeverisë, e cila nuk ka për qëllim procesin integrues, e as luftimin e krizës ekonomike, por vazhdimin e avazit të vjetër për të qeverisur me krim dhe korrupsion. Ambasadori Klein ka njoftuar kryetarin Bilall Kasami se së shpejti do të ketë një investim Hungarez në Tetovë.

“Kryetari Kasami edhe njëherë është shprehur se BESA në asnjë moment nuk do të rrezikoj procesin integrues të vendit dhe se mbetet e përkushtuar që ndryshimet kushtetuese të ndodhin. Gjithashtu, ambasadori e falenderoj kryetarin Bilall Kasami për qëndrimin dinjitoz të Lëvizjes BESA në raport me integrimin e vendit në strukturat euro-atlantike”, thekson L.BESA.(INA)

https://www.facebook.com/levizjabesa.mk/posts/514047977583716

 

TË FUNDIT
12 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
1 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
10 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)
1 ditë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë? (FOTO)
6 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe
12 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
10 orë
Jugu i Shqipërisë shtrenjtohet si kurrë më parë, akomodimi shkon deri në 600 euro në natë

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ