Kasami: Lëvizja BESA po shndërrohet në shpresë për rininë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Prill, 2023

“Lëvizja BESA po shndërrohet në shpresë për rininë”, ka theksuar kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.

Sipas tij, në çdo qytet shqiptarë interesimi i të rinjve për të qenë pjesë e Lëvizjes BESA është i jashtëzakonshëm.

“Është uragani i rinisë që kërkon dhe beson në pjesëmarrjen politike, që beson në politikën e shëndoshë të Lëvizjes BESA. Uragani i rinisë strugane e dëshmon këtë zgjim dhe aktivizëm rinor. Këtij uragani në Strugë do t’i prijë, Edmond Hoda, kryetari i i zgjedhur sot në Konventën Themeluese të Degës Rajonale të Forumit Rinor-Strugë.

Lëvizja BESA do të vazhdojë të strukturojë organizimin politik të të rinjve. Do të vazhdojë t’i jap hapësirën e nevojshme energjisë së tyre për pjesemarrje dhe për ndryshim”, theksoi Kasami.

https://www.facebook.com/100044579644794/posts/pfbid02LyJKXCH4earmNwqCgFRrfdfYN36L97oSmaZJ5BzHcFVamogDLUzruu9p2M6oSJmml/?mibextid=cr9u03

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ