Kasami: Ne dhe Albin Kurti jemi me popullin, Ali Ahmeti është me oligarkët! (Video)

INA
INA

4 Shtator, 2023

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka komentuar vizitën e kreut të BDI-së Ali Ahmeti në Kosovë, shkruan gazeta LAJM. Kasami tha se kjo vizitë ndodhi pas qendrimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Shkup dhe Tetovë. Megjithatë, Kasami shtoi se Ahmeti në Kosovë u prit nga oligarkët, ndërsa Kurti në Maqedoninë e Veriut nga populli shqiptar.

“Aliu është i frikësuar. Aliu e sheh edhe në ëndërr Lëvizjen Besa dhe opozitën dhe si rezultat i kësaj kur zgjohet nga gjumi nuk din veprimet që I bën. Albin Kurtin dhe opozitën shqiptare në Maqedoni e pritën shqiptarët dhe ajo pritje ishte madhështore dhe atë nuk e mbulojnë as paditë penale dhe për kundërvatje kundër meje dhe kryetarëve të komunave tjera dhe askujt. Atë nuk e mbulon as vizita tek një biznismen i Kosovës. Në këtë rast Aliu tregoi se me kë është, Albini ishte me popullin dhe populli me Albinin, Aliu është me oligarkët dhe oligarkët me Aliun.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

bajram begaj OKB

Begaj ua kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës tri vendeve afrikane

kurti zvicer berset

Kryeministri Kurti në Zvicër takoi​ Presidentin e Konfederatës zvicerane, Alain Berset

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

INFO

NA NDIQ