Kasami në ‘EuroNews’: Opozita shqiptare është e bashkuar – BDI nga parti e ‘shpresës’ u bë parti e dëshprimit

Picture of ina-online
ina-online

28/10/2023

Tri krerët e partive opozitare, Afrim Gashi, Bilall Kasami dhe Izet Mexhiti të ftuar në “Euro-News” Albania kanë folur rreth koalicionimit opozitar dhe frontit të përbashkët.

Kreu i Besës Kasami ka deklaruar se ky bashkim i tri partive është historik, sepse për here të parë në zgjedhje do të kemi dy blloqe. Ai ka folur edhe për BDI-në, duke thënë se ajo si parti është e konsumuar dhe se nga parti shpresë pas 2001, u shndrrua në parti dëshprimi.

“Opozita shqiptare është bashkuar në Maqedoni për të sjellur rrotacionin politik. Ne vlerësojmë se ky front do ta çoj BDI-në në opozitë, edhe pse ne si opozit jemi ende të hapur të pranojmë ata të cilët duan ndryshimin me ne. BDI fatkeqësisht ka dështuar, nga një parti shpresë në 2001, ajo tani u shndrrua në parti dëshprimi për qytetarët, duke mos realizuar atë që premtonte”, tha Kasami.

TË FUNDIT
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA (FOTO)
3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
3 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes
8 orë
BDI: Ahmeti njoftoi ambasadoren norvegjeze për angazhimin e Poll Villiams në përpilimin e platformës së legjitimitetit
1 ditë
“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend
1 ditë
Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet
20 orë
9 vjet pa komandant Shqiponjën, e përkujtojnë familjarë e bashkëluftëtarë
1 ditë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
7 orë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
1 ditë
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

levizja besa

Sevim Hoxha, këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA (FOTO)

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

sedat sulejmani

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ