Kasami, në Malësinë e Tetovës për të shpalosur projektet e tij

INA
INA

26/07/2023

Kryetari i Tetovës, Bilall Kasami ka vijuar me aktivitetet intenzive në terren edhe në këtë fillim jave.

Mbrëmë ai ka njoftuar se ka zhvilluar takim me banorët e fshatit Sellcë, ku ua ka dorëzuar atyre lejen e ndërtimit të shkollës, një premtim të kahmotshëm që qeverisjeve të kaluara por që asnjëherë e bërë realitet.

Para banorëve të këtij fshati, Kasami u zotua se rikonstruimi i rrugës prej qyteti deri në rrugën e Kalasë është prioritet i tij dhe se shumë shpejtë do të finalizohet projekti.

Pos këtij aktivitieti, Kasami gjatë ditës poashtu ka parë nga afër asfaltimin e rrugës Sellcë – Vicë, një rrugë e cila shumë shpejt do të vihet në funksion për banorët e kësaj zone. Në realizimin e punimeve në këtë rrugë, Kasami kërkoi nga banorët mirëkuptim për pengesat që mund të hasin derisa po realizohet ky projekt.

Kasami njoftoi se do ti qëndroj pas zotimeve në përmirësimin e infrastrukturës rrugore në fshatrat e Malësisë së Tetovës, kështu duke bërë më të lehtë jetën për banorët e këtyre fshatrave.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli pranon përpara policisë se ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij, 15 mijë euro i dha para dhe 15 duhej pas aktit

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

INFO

NA NDIQ