Kasami: BDI në panikë, nga gjelbërimi kaluan në retorikë nacionaliste, kush mund te jetë kandidati shqiptar për president?!

ina-online
ina-online

31/01/2024

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, për RTK ka pohuar se është biseduar që kryetari i ASH-së të jetë kandidati për President në këto zgjedhje.

“Po është biseduar që Taravari të jetë kandidat për President dhe shihet si kandidat i përshtatshëm për të qenë edhe kandidat shqiptar në këto zgjedhje”, tha Kasami.

Sipas tij, BDI-ja nga frika i është kthyer retorikës nacionaliste.

“BDI-ja po i kthehet retorikës së luftës, retorikës kombëtarë, kjo retorikë nuk ishte fushatën e kaluar kur BDI kishte një komoditet, merej me fushata të gjelbërta, tash që e ka kapur paniku i është kthyer retorikës së luftës. Besoj se çështjet e nacionalizmit do kthehen fuqishëm vetëm në një qeverisje VMRO-BDI”, theksoi Kasami.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ