Kasami në takim me deputetin e CDU, paralajmëron investime gjermane

INA
INA

30/07/2023

Lideri i Lëvizjes BESA Bilall Kasami është takuar me deputetin e Bundestagut gjerman nga partia e CDU, Manfred Grund si dhe me Tino Barth, përfaqësuesi i Odës Ekonomike Gjermane.

“Në takimin me deputetin e Bundestagut gjerman nga partia e CDU, Manfred Grund i shoqëruar nga Tino Barth, përfaqësuesi i Odës Ekonomike Gjermane kemi biseduar për çështje shumë të rëndësishme për qytetin tonë. Delegacionin gjerman e kam informuar për kushtet dhe kapacitetin që ofron Tetova për investitorët gjerman.

Bashkëpunimi jonë me delegacionin gjerman do te thellohet edhe më shumë me projekte konkrete. Së shpejti do të kemi një vizitë në Bundestagun gjerman për të shkëmbyer përvojat dhe për të konkretizuar punët. E kam siguruar delegacionin gjerman se Komuna e Tetovës do të vë në lëvizje të gjitha kapacitetet që investitorëve tu lehtësoje procedurat dhe investimet të realizohen në kohë sa më të shpejtë.

Gjithashtu falënderoj mikun tim Idriz Ferikun, afaristin tetovar i cili gjithmjë është treguar i gatshëm të ndihmojë qytetin dhe komunën e Tetoves. Puna dhe përkushtimi jonë kundër korrupsionit dhe dukurive negative bënë që investitorët e huaj tanimë të ndjehen të sigurt edhe në qytetin e Tetovës që po ndryshon për çdo ditë”, është shprehur Kasami. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ