Kasami: Nesër do të protestoj së bashku me qytetarët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

Përkrahë protestës së 22 shkurtit të organizuar nga Lëvizja “Anti Bixhoz”. 📢

Të dashur tetovarë,
Kazinot dhe bastoret sportive janë kthyer në një problem të madh dhe shqetësues edhe për fëmijët tanë. Rrezikshmëria e hapjes së një kazinoje përballë çerdhes për fëmijë po na mobilizon të gjithëve, andaj, si kryetar komune, si administratë komunale por mbi të gjitha si një baba DO TË PROTESTOJ së bashku me qytetarët për mbylljen e kësaj kazinoje dhe dislokimin e të gjitha të tjerave.

Edhe pse ne si komunë nuk kemi kompetenca ligjore që të ndërhyjmë dhe nëpërmjet ligjit ta ndalojmë, andaj ne do të shfrytëzojmë çdo metodë demokratike dhe gjithçka që do të jetë në dorën tonë, pa asnjë dyshim ne do të jemi në anën e qytetarëve.

I’u bëj thirrje të gjithëve pa dallim partie politike apo kombi, të bashkohemi rreth këtij qëllimi të përbashkët për të mirën e qytetit tonë dhe shoqërisë në përgjithësi.

🗓 E Martë (22 Shkurt 2022)
🕑 Ora: 14:00

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ