Kasami nga konventa në Tetovë : Lëvizja BESA është shtëpi e gruas shqiptare

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2023

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka përcjell një mesazh pas Konventës së gruas në Tetovë.

Ja postimi i tij:

Me një ambient të stërmbushur me nëna, gra dhe vajza, Lëvizja BESA sonte mbajti konventën degës rajonale të Forumit të Gruas – Tetovë.

Kuvendaret me vota unanime për kryetare të forumit zgjodhën znj.Kaltrina Shaqiri Beqiri.

znj. Kaltrina Shaqiri Beqiri është vlerë e çmuar e Lëvizjes BESA së bashku me zonjushat dhe zonjat e nderuara të cilat i kanë dhënë shumë kombit shqiptar dhe Lëvizjes BESA.

Lëvizja BESA është shtëpi e gruas shqiptare, shtëpi e mundësisë dhe zhvillimit shoqërorë. Suksese e mbarësi për kryetaren dhe kryesinë e re!

https://www.facebook.com/100044579644794/posts/pfbid0htNgyvaa5bdBW9zZFD7tuDEFX2Up9i4czBjVHZg8jWe3jMS7BFEHqySAgxxMequyl/?mibextid=UUgoR4

TË FUNDIT
5 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
7 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
9 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
9 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
12 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

15 orë
BDI-ja nuk propozoi kandidat për nënkryetar të Kuvendit, Mitrevski, Milloshoski dhe Bendeska kaluan pragun e parë
12 orë
Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh
1 ditë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
15 orë
Në këtë kohë do të falet Bajrami i Kurbanit në Maqedoninë e Veriut
12 orë
Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë
1 ditë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
15 orë
Trençevska: Kur keni pushtet absolut nuk e dëgjoni zërin e popullit
12 orë
Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

policia-shqiperi shqiptare

Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ