Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

Picture of INA
INA

05/06/2023

Duke komentuar kremtën e ndarë për 21 vjetorin e BDI-së në Shkup dhe Tetovë, kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka thënë se nuk ka qenë i ftuar në këto manifestime por edhe po të ishte, nuk do të merrte pjesë.

Sipas Kasamit, qëllimi i tij dhe “frontit opozitar” është largimi i BDI-së dhe Ali Ahmetit nga pushteti.

“Ne po punojmë me gjithë angazhimin tonë, strukturimin e Lëvizjes Besa, koalicionin e gjerë opozitar që po e ndërtojmë, që BDI-në ta çojmë në opozitë. Nuk ka të bëjë me bojkotim, ne kemi thënë se Ali Ahmeti duhet të shkojë në shtëpi sepse boll e ka më në politikë!”, tha Bilall Kasami, kryetar i Lëvizjes Besa.

TË FUNDIT
29 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
30 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
32 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
44 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 orë
BDI në “lucidum intervallum”

ME TE LEXUARA

5 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
11 orë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
5 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

LEXO MË SHUMË

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

cavkov te denuarit 27 prilli

Çavkov del nga burgu

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

INFO

NA NDIQ