Kasami: Nuk kemi synim vetëm ta rrëzojmë BDI-në dhe t’i zëvendësojmë ata, por të qeverisim me nder dhe përgjegjësi

ina-online
ina-online

13/02/2024

Kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami sonte në emisionin Click Plus në TV21 ka folur rreth situatës aktuale politike, koalicionit opozitar LEN dhe zgjedhjet e 8 majit.

Kasami ka deklaruar se LEN nuk ka për qëllim vetëm ta rrëzojmë BDI-në nga pushteti dhe të vazhdojmë me të njejtin avaz, por të sjellim ndryshimin dhe të qeverisim me nder dhe përgjegjësi.

Gjithashtu Kasami ka folur edhe për kandidatin e LEN për president, i cili ka thënë se nesër do ta bëjnë publik.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Guterres drejtuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së: As rajoni dhe as bota s’mund të përballojnë një luftë tjetër

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

EMRAT/ Ja kush janë ambasadorët dhe emisarët e rinj të BE-së në Ballkanin Perëndimor

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

moti shiu

Ndryshime të mëdha të motit: Nga mesi i javës Maqedonia duhet të përgatitet për ulje drastike të temperaturave

INFO

NA NDIQ