Kasami: Nuk u refuzuam ftesën e kryeministrit Rama, por uljen në një tavolinë me Ali Ahmetin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2023

Kreu i Lëvizjes Besa Bilall Kasami në një prononcim për “Top Channel”, ka treguar detajet për takimin e liderëve dhe mos pjesmarrjes së Lëvizjes Besa në këtë takim.

Kreu i Besës kategorikisht hodhi posht zërat se është refuzuar ftesa e z. Rama, por është refuzuar ulja në një tavolinë me Ali Ahmetin. Gjithashtu ai ka deklaruar se dikush nga Maqedonia e Veriut po e keqinformon kryeministrin Edi Rama për realitetin politik në Maqedoni.

“Ne si Lëvizje Besa në asnjë moment nuk kemi refuzuar ftesën e kryeministrit Edi Rama, por refuzuam të ulemi në një tavolinë me Ali Ahmetin, sepse turbulencat politike brenda këtij subjekti janë serioze andja ne nuk duam të bëhemi shpëtimtar të tyre”, deklaroi Kasami.

TË FUNDIT
1 orë
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
2 orë
Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova
3 orë
Ilir Meta: Ja pse e mbështeta VMRO-DPMNE-në?
3 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
5 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

ME TE LEXUARA

9 orë
Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe
7 orë
Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!
6 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor
24 orë
Rivotim në Zhelinë, Gjykata vendosi, VLEN: Drejtësia fitoi
5 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
16 orë
Paradite mot me diell dhe i ngrohtë, pasdite në disa pjesë të Maqedonisë së Veriut pritet shi dhe bubullima

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)

IMG_2207

Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova

meta

Ilir Meta: Ja pse e mbështeta VMRO-DPMNE-në?

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive

Screenshot-31

Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

IMG_2195

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Gordana Siljanovska Davkova

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Screenshot_2024-05-18-15-32-20-219_com.android.chrome-edit

Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

IMG_2192

Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare

INFO

NA NDIQ