Kasami: Osmani ka tentuar të keqpërdorë kryesimin me OSBE-në (Video)

INA
INA

27/10/2023

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami akuzoi ministrin e Jashtëm Bujar Osmani, se si kryetar i OSBE-së, ka keqpërdorur pozitën e tij për të ndikuar te vëzhguesit e zgjedhjeve të vitit të ardhshëm.

“Për ne, mbajtja e zgjedhjeve të lira, të ndershme dhe demokratike është prioritet. Kemi marrë informacione se Bujar Osmani dëshiron të abuzojë me presidencën e OSBE-së për të ndikuar në vendimin për numrin e vëzhguesve në procesin zgjedhor. Ne e dimë se çfarë janë të aftë për të ruajtur pasurinë, prandaj opozita e bashkuar shqiptare ka legjitimitet të kërkojë përfaqësim adekuat në KSHZ. Ai ka paraqitur një iniciativë konkrete për plotësimin e pozitës tonë në KSHZ dhe kërkojmë nga BDI dhe LSDM që të mos e vonojnë.

Ne besojmë se është krejtësisht irracionale të bëhen shpenzime të dyfishta, por duam të dëgjojmë argumentet e LSDM-së dhe BDI-së me të cilat do të mbrojnë qëndrimin për zgjedhje të ndara”, tha Kasami.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ