Kasami paralajmëron “front opozitar për të delegjitimuar pushtetin aktual”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/01/2022

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në konferencën e sotme për shtyp tha vendit i duhen zgjedhje të parakohshme parlamentare. Ai tha se pas Kongresit të partisë, pritet që të formohet një front i përbashkët opozitar, në rast se pushteti aktual nuk pranon zgjedhje të parakohshme parlamentare.

“Ne tani në mars kemi Kongresin e dytë, siç e dimë edhe partia tjetër opozitare, Aleanca për Shqiptarët gjatë muajit mars ka Kongres. Në këtë periudhë do të jemi të koncentruar në organizim dhe fuqizim të radhëve tona, dhe si rezultat i kësaj, nga prilli do të dakordojmë me të gjitha partitë politike opozitare front të përbashkët për delegjitimizimin e këtij pushteti”, tha Kasami.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

sela tubim

Ashpërsohet retorika në tubime, VLEN dhe Fronti Europian me akuza dhe porosi mes tyre

xhezair shaqiri hoxha

Pse po e kritikoj BDI-në?

kandidatet per president

Çfarë thanë kandidatët për president në tubimet përmbyllëse

inbound3994869811358016224

Specializantët: Ne nuk duam të ikim, ju po na dëboni

Zgjedhjet_Bullgariw

Nesër voton diaspora, ja detajet për vendin e votimeve

INFO

NA NDIQ