Kasami pas daljes nga policia: komunizmi s’ka vdekur, po e mbajnë gjallë Ahmeti dhe Taravari

Picture of ina-online
ina-online

15/08/2023

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami, ka reaguar pas thirrjes në stacion policor, për shkak ikonografisë gjatë ardhjes së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Ai ka shkruar se “komunizmi nuk ka vdekur, ai është gjallë dhe po e mbajnë qeveritarët tanë bashkë me Ali Ahmetin e Taravarin”.

“Tentimet e këtilla për frikësim dhe heshtje si në kohën e komunizmit, nuk na trembin aspak, bile kokën lartë po vazhdojmë. Aq më pak na trembin kur këto shantazhe e tentime për të penguar opozitën e bashkuar, vijnë nga pushtetarët e korruptuar dhe të shantazhuar që tani më ditët e tyre po i numërojnë në gishta.
Koha e frikësimit të shqiptarëve, arrestimeve të tyre dhe marrjes së tyre nëpër stacione famëkeqe policore ka vdekur, bashkë me të do të vdes së shpejti edhe ky regjim i juaji komunist e titist. Ju vazhdoni të jeni vasalët e Beogradit, sepse atje do përfundoni të gjithë, ndërsa ne si opozitë i takojmë këtij populli dhe frikë kemi vetëm nga populli shqiptar”, ka deklaruar Bilall Kasami.(INA)

TË FUNDIT
58 sekonda
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz
1 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
1 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
3 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

ME TE LEXUARA

23 orë
Mickoski zbardhi investimin e parë të huaj në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Komuna e Tetovës merr masa konkrete për trajtimin e qenve endacak!
8 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
1 ditë
Eksperti nga diaspora, Arben Fetai pritet të jetë zv. Kryeministër nga radhët e ASH-së
4 orë
Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj
22 orë
Shkup, kamerat e reja për shkeljet në komunikacion ende jo funksionale
1 ditë
Ageler: Siguria energjetike dhe energjia e gjelbër janë prioritete që duhet t’i tejkalojnë politikat partiake
7 orë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës

LEXO MË SHUMË

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

banka-popullore

Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%

Krenar Lloga

Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj

INFO

NA NDIQ