Kasami: Ali Ahmeti e konfirmoj bashkëpunimin me Gruevskin

ina-online
ina-online

18 Shtator, 2023

Kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami ishte i ftuar në Alsat M, ku foli rreth situatës aktuale politike duke drejtuar sulme drejt pushtetit.

Ai deklaroi se Ali Ahmeti vetë e konfirmoi bashkëpunimin me Nikolla Gruevskin, duke i shpalosur takimet e tij sekrete me të.

“Nga Ahmeti morem konfirmimin se ne kishim te drejte kur hapëm dilemën nëse ndryshimet ne Kodin Penal, janë rezultat i një pazari politik. Por pyetjen pèr komentimin për takimet sekrete
Gruevski, Zaev dhe Ahmeti po i dergoni ne adrese te gabuar. Kjo eshtë njè pyetje pèr Dimitar Kovaçevskin. Sepse kur Ahmeti publikisht konfirmoi se VMRO-DPMNE eshtë tërhequr nga ideja
për ndryshimet ne Kodin penal, ai jo vetëm qê e leshon LSDM. Shqiptaret plotesisht jane të tradhtuar nga Ahmeti. Ai u takua de negocioi fshehtas me Gruevskin gjate kohës së të cilit shqiptarët ishin te shtypur dhe poshtëruar. Është e qartë se Gruevski është idhulli i tij i vërtetë politik.” – deklaroi Kasami

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kontrolloret-ajror-MK-1130x635-1-696x391

Kontrollorët e trafikut ajror në Maqedoni paralajmërojnë grevë më 12 tetor

kiro gligorov atentat-696x440

28 vjet nga atentati ndaj presidentit Kiro Gligorov

evn-fatura

LSDM: Çmimi i rrymës nuk do të rritet, po kthehet tarifa e lirë ditore nga dhjetori

kuvendi parlamenti

Propozim-rregullorja e re e Kuvendit të RMV-së sot para deputetëve

spital-1130x635-1-696x391

Një fëmijë 17 vjeçar me autizëm i lidhur me zinxhir në spitalin psikiatrik në Demir Hisar

mepso

Pezullohet kompania diskutabile, MEPSO-s i merrte energjinë elektrike pa e paguar

policia financiare e Maqedonise

Kush do të vjen drejtor i policisë financiare, pas largimit të Muaremit

Kuvendi Parlamenti

Propozim rregullorja e Kuvendit në rend dite të mbledhjes së sotme plenare

diell

Shijoni rrezet e diellit edhe këtë periudhë, ja kur pritet përkeqësimi i motit në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ