Kasami për ASH-në: Shërbetore dhe argate e BDI-së

Picture of ina-online
ina-online

18/09/2023

Në një intervistë të fundit në televizionin Alsat, kryetari i komunës së Tetovës dhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka reaguar ndaj akuzave të shtrira nga ASH (Aleance për Shqiptarët) se opozita shqiptare është më pranë VMRO-DPMNE. Kasami ka hedhur dyshime mbi këto akuza dhe i ka quajtur ato të pabaza.

Kasami theksoi se ASH, edhe në kohën kur ishte në opozitë, kishte vepruar në mënyrë të ndryshme dhe kishte pasur lidhje të fortë me BDI (Bashkimi Demokratik për Integrim), një nga partitë e koalicionit qeveritar. Ai shtoi se tani duket qartë se ASH është shëndruar në një argat të BDI-së.

Kryetari i Lëvizjes BESA theksoi se është e rëndësishme të kemi një debat të hapur dhe të ndershëm në politikë, por duhet të jemi të kujdesshëm që të mos hedhim akuza të pabaza dhe të mos përhapim informacion të pavërtetë. Ai shtoi se është koha që partitë politike të punojnë në përputhje me interesat e qytetarëve dhe të ofrojnë alternativa konkrete për zgjidhjen e çështjeve të vendit.

Kasami përfundoi se Lëvizja BESA është e përkushtuar për të përmbushur premtimet e saj ndaj votuesve dhe për të kontribuar në një shoqëri më të mirë dhe më të drejtë për të gjithë qytetarët.

TË FUNDIT
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
16 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
16 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
16 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
16 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

20 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
16 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
20 orë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
16 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
20 orë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
20 orë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
20 orë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
20 orë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

INFO

NA NDIQ