Kasami për stadiumin në Tetovë: Shumë shpejt do të shpallet tenderi, do të jetë përgjegjësi për kompaninë që do ta ndërtojë

INA
INA

31/10/2023

Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami, ka folur sërish për ndërtimin e stadiumit të qytetit.

Ai në “Klan Maqedoni” tha se shumë shpejt do të shpallet tenderi, ndërsa theksoi se do të jetë përgjegjësi e madhe për kompaninë që do ta ndërtojë stadiumin.

“Pres që shumë shpejt të shpallim tenderin për ndërtimin e stadiumit të qytetit, i cili do të jetë modern me plotësimin e të gjitha kritereve të UEFA-s për lojëra ndërkombëtare edhe të Shkëndijës, por edhe të ekipeve tjera, po ashtu edhe të Maqedonisë së Veriut”.

“Janë detajet e fundit, bëhet fjalë për një projekt të rëndësishëm, ku do të jenë pjesë gati 10 mijë qytetarë të Tetovës dhe gjithë dashamirët e futbollit. Është përgjegjësi e madhe për çdo kompani që do të merret me ndërtimin e stadiumit. Në shtete të caktuara ka pasur edhe rënie të tribunave dhe viktima në njerëz”, tha mes tjerash Bilall Kasami.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

cedomir jovanoviq

Çedomir Jovanoviq: Do ta njihja Kosovën si shtet të shqiptarëve dhe serbëve që jetojnë atje

INFO

NA NDIQ