Kasami për zbukurimin e qytetit: Nuk është prioritet pasi nuk kemi fonde të mjaftueshme

INA
INA

18/12/2023

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, ka shpjeguar pse nuk po planifikon zbukurimin e qytetit për festën e Vitit të Ri.

Ai tha se zbukurimi i qytetit nuk është prioritet, pasi për shkak të problemeve të trashëguara nuk u mjaftojnë paratë.

“Kemi probleme me ujësjellësin, bllokimin e trafikut, pastrimin e qytetit. Jo derisa të arrijmë të stabilizojmë financiarisht qytetin, derisa të arrijmë të menaxhojmë me sukses detyrimet bazë të komunës lidhur me mirëmbajtjen e objekteve publike, pastrimin e qytetit, furnizimin me ujë të mjaftueshëm, rregullimin e infrastrukturës bazë”.

“Nuk e shohim nevojën që të shpenzohen mjete për çështje që sigurisht janë të rëndësishme për qytetin, por që nuk janë të nevojshme”, tha kryetari i Komunës së Tetovës, Bilal Kasami.

Ai bëri apel që të mos festohet me fishekzjarre dhe mjete të tjera piroteknike.

Ndërsa SPB Tetovë ka paralajmëruar gjoba rigoroze deri në 250 euro për këdo që ndez fishekzjarrë në vende publike.

Policia kujton se për blerjen dhe shpërndarjen e lëndëve piroteknike, sipas Kodit Penal, mund të merret dënim me burg mbi 5 vjet.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ