Kasami: Populli do të zgjedh mes dy opsioneve, mes VLEN dhe atyre që nuk vlejnë

ina-online
ina-online

22/03/2024

Kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami sonte ka qenë i ftuar në emisionin ‘Breaking’ në Top News, ku ka folur rreth situatës aktuale politike në Maqedoni të Veriut dhe për zgjedhjet e dyfishta, ato presidenciale me 24 prill dhe parlamentare me 8 maj.

Kasami ka deklaruar se shqiptarët tashmë kanë dy opsione për të zgjedhur. Kanë koalicionin opozitar VLEN dhe koalicionin e pushtetit anti VLEN. Sipas Kasamit, opozita shqiptare më 8 maj do të jetë fituese absolute në zgjedhje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

ragmi mu

Mustafa konfirmon se ka marrë drejtimin e Preshevës, Arifin e quan shpifës

INFO

NA NDIQ