Kasami: BDI nuk ka kapacitet për realizimin e rrugës Tetovë-Prizren

Picture of ina-online
ina-online

16/08/2023

Duke e komentuar takimin e sotëm të ministrit kosovar të infrastrukturës, Liburn Aliu me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, kreu i Tetovës, Bilall Kasami thotë se nuk beson që BDI ka kapacitet për ndërtimin e rrugës Tetovë-Prizren.

Kasami akuzoi ekzekutivin se ka nxituar që të shqiptohen gjoba ndaj komunës së Çairit dhe Tetovës, për shkak të organizimit të pritjes së kryeministrit kosovar Albin Kurti në këto dy vendbanime.

“Dyshoj që BDI e ka në prioritetet e saj dhe ka kapacitet që këtë rrugë ta shtyjë përpara. Ali Ahmeti është pjesë e Qeverisë, Ali Ahmeti e di shumë mirë që plot raste tjera janë organizuar tubime zyrtare, partiake, të formave të ndryshme, me po të njëjtën ikonografi dhe askujt nuk i ka shkuar ndërmend që dikë ta thirr në polici. Ali Ahmeti është frikësuar nga ajo ftesë dhe ajo përgjigje masive e qytetarëve shqiptar për vizitën e kryeministrit të Kosovës dhe si duket po i numëron ditët e fundit të tij”, tha Kasami./tv21.tv

TË FUNDIT
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
6 orë
Spanja kampione e Evropës
8 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
8 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

ME TE LEXUARA

16 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
8 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
14 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
6 orë
Spanja kampione e Evropës
1 ditë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

INFO

NA NDIQ