Kasami pret ‘heronjtë’ e Tetovës (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2023

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka pritur sot shpëtimtarët e ekipit të Njësisë Territoriale kundër Zjarrit të Tetovës, të cilët dje u kthyen nga Turqia, duke i vlerësuar si heronj.

“Kisha nderin që sot të mirëpres në një takim falenderues shpëtimtarët e ekipit të Njësisë Territoriale kundër Zjarrit me në krye komandantin Avni Ameti, të cilët dje u kthyen nga Turqia. Personalisht i falënderova në emrin e gjithë qytetarëve për ndihmën dhe kontributin e dhënë në shpëtimin e njerëzve në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi.

NJTKZ me gjithë angazhimin dhe profesionalizmin e tyre ka bërë krenar çdo qytetar të vendit.
Ndjehemi krenar me çdo zjarrfikës të NJTKZ, pasi ata po bëjnë punë fisnike duke u kujdesur për gjithë banorët e qytetit. Urojmë që fatkeqësitë e tilla të mos përsëriten kurrë!”, ka shkruar Kasami.(INA)

https://www.facebook.com/100044579644794/posts/pfbid02veVksUUTxrBdxZpgUswZCRXnVDHMxAXWjcrCeAurnQnaQnn4XsqyPHvTtN4Gx8Xsl/?mibextid=cr9u03

 

 

 

 

 

 

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ