Kasami prezanton prurjen e parë: Juristi Milaim Aliu nga Shkupi i bashkohet Lëvizjes BESA

ina-online
ina-online

03/10/2023

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka prezantuar prurjen e parë në subjektin politik që po drejton. Ai ka njoftuar se Milaim Aliu, jurist nga Shkupi i bashkohet Lëvizjes BESA.

ja postimi i tij:

Të nderuar qytetarë dhe simpatizantë të Lëvizjes BESA, Ju njoftoj se prej sot pjesë e BESA-s dhe Frontit Opozitar do të jetë edhe Milaim Aliu.

Milaimi ka lindur më 18.09.1965 në Shkup dhe është magjistër i Juridikut.

Ai ka ushtruar disa pozita zyrtare, në të cilat ka punuar me plot dinjitet dhe profesionalizëm. Po ashtu ka përvojë në projekte ndërkombëtare tepër të rëndësishme siç janë, projekti i NATO-s “NICS – New incident comand sistem”, si dhe përvojë në projekte të IPA-së.

Milaimi është i martuar dhe prind i dy fëmijëve. Me përvojën dhe njohuritë e tij profesionale, do të kontribuojë tej mase për zhvillimin e shoqërisë. KALAJA e SHPRESËS dhe DINJITETIT po rritet çdo ditë!”, ka shkruar Kasami.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ