Kasami priti në takim deputetin e LVV-së, Haki Abazi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2023

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka takuar sot deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi.

“Kënaqësi që së bashku me nënkryetaren Besa Kadriu të mirëpresim në një takim vëllazëror, deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, z.Haki Abazi.

Me Haki Abazin diskutuam rreth situatës politike në vend si dhe në Kosovë. Situata në Veriun e Mitrovicës, bashkëpunimi mes dy vendeve tona si dhe një sërë aktivitetesh të cilat i kemi ndërmarr ishin pjesë e bisedës sonë shumëdimensionale.

Të gjitha përpjekjet tona janë për zhvillimin dhe thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve tona, me të vetmin qëllim, forcimin e partneritetit nëpër të gjitha fushat mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut!”, ka nënvizuar Kasami.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
1 orë
Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova
3 orë
Ilir Meta: Ja pse e mbështeta VMRO-DPMNE-në?
3 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
5 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

ME TE LEXUARA

1 orë
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
11 orë
Radev: Rruga e Maqedonisë për në Bruksel kalon nëpër Sofje
11 orë
Aksident në Kërçovë, 5 të lënduar
11 orë
Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare
9 orë
Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe
7 orë
Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!
6 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)

IMG_2207

Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova

meta

Ilir Meta: Ja pse e mbështeta VMRO-DPMNE-në?

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive

Screenshot-31

Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

IMG_2195

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Gordana Siljanovska Davkova

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Screenshot_2024-05-18-15-32-20-219_com.android.chrome-edit

Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

IMG_2192

Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare

INFO

NA NDIQ