Kasami: Qeveria nuk guxon të na fton në koalicion

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10 Mars, 2023

Kreu i Besës, Bilall Kasami ka folur për mundësinë e ndonjë bashkëpunimi me shumicën aktuale qeverisëse.

Kasami tha se kjo Qeveri nuk ka guxim të ftoj për bashkëpunim pasi ka tradhëtuar edhe BESËN edhe qytetarët.

“As që ka pasur ndonjë ftesë të tillë drejtuar mua apo ndonjë eksponenti të Lëvizjes Besa nga shkaku që kjo Qeveri jo vetëm që tradhëtoi Lëvizjen Besa por edhe qytetarët”, tha Kasami.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ