Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

INA
INA

27/02/2024

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot konfirmoi se kompania që ka fituar tenderin për rikonstruimin e stadiumit të qytetit të Tetovës është pjesë e rrjetit të kompanive të familjarëve të Lazim Destanit, shkruan Telegrafi Maqedoni.

“Kjo është çështje formale. Kompania që e ka fituar tenderin është në rrjetin e kompanive të themeluara nga familja e Lazim Destanit”, tha Kasami duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve.

I pyetur se kur do të nënshkruhet, Kasami tha se jemi në përfundim të disa detaje, besoj nga mesi i muajt mars të fillojnë edhe punimet.

Kujtojmë se kompania që ka fituar tenderin për rikonstriumin e stadiumit të qytetit të Tetovës e ka fituar e “E-Property DOOEL Tetovë”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ