Kasami: Sela, njeri i vogël që i shërben pushtetit! (Video)

INA
INA

4 Shtator, 2023

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, tha se ish kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, me daklaratat e tij kundër opozitës shqiptare është vënë në shërbim të pushtetit, i cili ka për qëllim të defokusojë betejën e opozitës për të larguar nga pushteti BDI-në pas 20 viteve.

“Nuk do të kisha dashur që të merrem me deklarata të njerëzve të vegjel që u shërbejnë atyre që janë në pushtet. Fokusi jonë dhe gjithë veprimet që i bëjmë është që vijë ndryshimit edhe te shqiptarët e Maqedonisë dhe kur partia në pushtet BDI është e frikësuar më shumë se kurrë se mund të ndodh ndryshimi pas më shumë se 20 viteve, ne po shohim që çdo ditë po lëshojnë nëpër media apo në opinion deklarata të personaliteteve të tilla, të cilat mundohen të defokusojnë luftën tonë. Lufta jonë është që të bëjmë ndryshimin edhe tek shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, siç ndodhi te pjesa maqedonase”, tha Kasami.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata benzina lirohet, nafta shtrenjtohet

064b94d4-8473-4ab5-a707-d9b312fc9ae2

Opozita shqiptare: Të gjithë njerëzit e Artan Grubit të përzier në biznesin e kazinove

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

INFO

NA NDIQ