Kasami sfidon Ahmetin: Nëse je i pastër, jep dorëheqje!

Picture of INA
INA

04/07/2023

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami nëpërmjet një konference për media ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit që kanë të bëjnë me kryetarin e Strugës, Ramiz Merkon dhe nipin e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti – Drinin, transmeton TV21.

Kasami tha se “Merkoja është hetuar nga Amerika dhe është shpallur person non grata”, ndërkaq për Drinin thotë se “cila prokurori pret që ta hetojë Ahmeti, ajo e Islamit i cili nuk e dinte se i ka përfunduar nëpër ndejat me Ahmetin”.

“Nëse jeni kaq të bindur për pastërtinë tuaj, atëherë jepni dorëheqje bashkë me Merkon dhe funksionarët tuaj dhe hapni rrugë hetimit të mirëfilltë, por s’ua mban ta bëni këtë gjë andaj drejtësia dhe gjykimin më të mirë do t’ua jep populli në zgjedhjet e radhës”, tha Kasami.

TË FUNDIT
14 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
4 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
6 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
1 ditë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
11 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
1 ditë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
6 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
1 ditë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
2 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

INFO

NA NDIQ