Kasami, Sveçla e Lulzim Jashari në Stamboll. Sonte manifestimi për Epopenë e UÇK-së

ina-online
ina-online

09/03/2024

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami, ministri i brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla bashkë me Lulzim Jashari, djalin e familjes Jashari sot janë takuar në Stamboll në prag të manifestimit për Epopenë e UÇK-së.

Manifestimi “Marsi i Jasharajve dhe Gurthemeli i shtetit të Kosovës” organizohet nga shoqata shqiptare “Lidhja e Vëllazërisë Shqiptare në Turqi”.

Në këtë eveniment ku do të marrin pjesë një numër i madh i shqiptarëve që jetojnë në Turqi do të ketë program të pasur artistik me këngëtarë si Aida Doci, Shaqir Cërvadiku, Ansambli Shota etj.

Gjithashtu mysafirë të veçantë në këtë manifestim do të jenë djali i komandantit legjendar Adem Jashari, Lulzim Jashari, kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Xhelal Sveçla, si dhe kryetari i Tetovës dhe i Lëvizjes BESA Bilall Kasami. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

sport vlen

Sport dhe bashkëbisedim me rininë, Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj (VIDEO)

gashi afrim

Gashi: Mushkëritë e qytetit nuk duhet t’ua lëmë t’i ngulfasin të paaftët

INFO

NA NDIQ