Kasami: Tetovarët do të kenë ujë të pijshëm 24 orë (Video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Ndonëse këto ditë ka shumë ankesa për mungesën e ujit të pijshëm në Tetovë, kryetari Bilall Kasami thotë se ky problem do të zgjidhet shumë shpejtë dhe premton se qytetarët do të kenë 24 orë ujë për pije.

“Do të punoj fuqishëm që kjo çështje të zgjidhet dhe Tetova rrëzë Sharrit shumë shpejtë do të ketë ujë të pijshëm 24 orë, ujë me kualitet të lartë, ujë të cilin ne e meritojmë si Tetovë dhe si qytetarë të saj”, tha Kasami.

Kreu aktual i Tetovës, Bilall Kasami akuzoi drejtuesit e mëparshëm të komunës për problemin me mungesën e ujit, për të cilët tha se kanë bërë investime në projekte skandaloze dhe pa standarde.

“Tetova ka mungesë të ujit të pijshëm sepse një ndër këto projekte është projekti i furnizimit me ujë të pijshëm për Tetovën nga burimet e Leshnicës, një projekt që unë e kam thënë edhe në raste tjera skandaloz, një projekt që më shumë krijon problem sesa e furnizon Tetovën me ujë të pijshëm. Duhet që punëtorët e ndërmarrjes komunale në kushte dimri të shkojnë dhe të realizojnë punë atjë në momentin kur paraqiten problemet me gypin e furnizimit me ujë sepse është një investim që është bërë pa standardet minimale dhe ka rrezik që në shumë pika të plasë dhe Tetova në çdo moment të mbetet pa ujë të pijshëm. Kjo është hera e tretë që ndodh vetëm në mandatin tim që duhet të interevenohet në atë vend”, u shpreh Kasami në një intervistë për gazetën LAJM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Në mandatin tim të dytë pres që të anëtarësohemi në BE

INFO

NA NDIQ